Дискуссионный Клуб Полтава 0

Вивчення математики потрібно кожній людині?

Дискусія: Вивчення математики потрібно кожному

Дискусія на тему: Вивчення математики як окремої дисципліни потрібно для життя кожної людини
Дискусанти:
Позиція стверджування (Так, потрібно) – Кіхот.
Позиція заперечення (Ні, не потрібно) – Мармок.
***
Основний аргумент позиції стверджування, як на мене – культурологічний.
Наука математика – один з блоків культурного надбання людства, який несе в собі базові знання про навколишній світ.
Масив цих знань робить з людини те, що називається людина розумна. Цей масив, як цивілізаційна мітка. Помічений – значить, ти цивілізований, ти один з нас, людей. То ж мітка повинна бути в кожного.
Знання, як естафетна паличка, передаються з покоління в покоління.
На цьому знанні, як на перегної, виростає людська цивілізація.
***
Культурологічний аргумент виважив всі інші.
***

І, власне, аргументи сторін:

Вивчення математики як окремої дисципліни потрібно для життя кожної людини

*** 

Перший аргумент ЗА

Кіхот1.Математика дає досвід події реального життя виразити різними формулами, на підставі яких майбутніми подіями можна управляти і їх передбачати.

Найпростіший приклад: людині потрібно купити смачний і корисний сік за прийнятну ціну. Для цього людина спершу огляне ціни на сік в різних магазинах. Але ж сік продається в упаковках по 100 мілілітрів, по 250 мілілітрів і так далі. То ж потрібно буде урівняти всі ціни до однієї міри, наприклад, 100 мілілітрів. Потім потрібно буде зрівняти якість соку різних виробників. Наприклад, який з них смачніший, виходячи з минулого досвіду споживання.

Далі людина з’ясовує, скільки коштів у неї в кармані, скільки таки їй хочеться пити і чи потрібно купити більше чи менше, з’ясовує інші показники соків і тільки після цього людина приймає рішення, що ж їй купити.

І рішення це буде прийнято на підставі математичної моделі, яку людина може не усвідомлювати, але вона її реально застосовує в своєму житті.

*** 

Перший аргументи ПРОТИ

Мармок1.Інтренет знає всю математику, то ж хай сам і рахує, а мені не потрібно на це витрачати час.

Можна застосувати калькулятор (чи інший рахунковий пристрій). Якщо не дістає якогось знання, то можна знайти в інтернеті. Наприклад, якщо мені потрібно купити сік, я гадаю, можна зробити так само, як розказував Кіхот, тільки вирішити все це звернувшись до інтернета, який сам зробить розрахунки і підкаже, який сік саме для мене найкращий.

*** 

Другий аргумент ЗА

Кіхот2.Математика – одна з найкращих систем для тренування навичок мислення.

Дійсно, інтернет дасть відповіді на безліч питань. Але інтернету потрібно вміти поставити питання. По-друге, інтернет не завжди є під рукою. Інтернет – це твоє знаряддя, а не твій господар. То ж якщо ти для нього, а не він для тебе господар, ти повинен бути розумніший. А для цього в тебе мають бути відповідні знання і навички мислення. Математика цьому найкраще сприяє.

*** 

Другий аргумент ПРОТИ

Мармок2.Для більшості професій (робіт) потрібна

не математика, а, скоріше, чашечка кави і приємна розмова.

Наприклад, секретар, вантажник, двірник і так далі.

Є роботи, де й потрібна математика, але робіт, де вона не потрібна, значно більше. То ж навіщо витрачати час на те, що не буде потрібно в житті?

Математика потрібна тільки тоді, коли ти вчишся в школі, тому що інакше ти школу не закінчиш. Навіть якщо ти хочеш робити секретарем, тобі потрібно закінчити школу і знати математику, але вже коли на роботі ти будеш секретарем, математика тобі не знадобиться.

*** 

Третій аргумент ЗА

Кіхот3.Математика є одним з елементів культури сучасної людини, вона робить нас людьми в сучасному розумінні цього слова.

В науці математиці зосереджені основні базові знання про навколишній світ, накопичені найкращими умами людства. Завдяки цим знанням ми цей світ розуміємо і ми ці знання використовуємо собі на користь. Світ стає цікавішим, він в наших долонях. Наприклад, без математики не можна створити жодної комп’ютерної гри, не можна створити комп’ютера. Не можна створити сучасного одягу, не можна виростити урожай, не можна створити безлічі сучасних речей, якими ми всі користуємося.

То ж можна сказати, що без математики наше сучасне життя неможливе в принципі.

*** 

Третій аргумент ПРОТИ

Мармок3.Людині досить власного набутого життєвого досвіду, щоб виконувати необхідні для її повсякденного життя математичні дії.

Навіть для того, щоб порахувати гроші і щось купити можна касиру дати не рахуючи гроші, а вона сама порахує і дасть здачу. То ж навіщо напружувати мозок?

Для того, щоб зробити комп’ютер, телевізор потрібно знати математику, але ж більшість людей тільки купує телевізори і комп’ютери, а не робить їх. А щоб купувати, знати математику не потрібно.

*** 

Підсумок аргументів сторін.

Кіхот: підсумок моїх аргументів на користь позиції, що вивчення математики як окремої дисципліни потрібно для життя кожної людини: 

  1. 1.Математика дає досвід події реального життя виразити різними формулами, на підставі яких майбутніми подіями можна управляти і їх передбачати.
  2. 2.Математика – одна з найкращих систем для тренування навичок мислення.
  3. 3.Математика є одним з елементів культури сучасної людини, вона робить нас людьми в сучасному розумінні цього слова.

Мармок: підсумок моїх аргументів на користь позиції, що вивчення математики як окремої дисципліни НЕ потрібно для життя кожної людини: 

  1. 1.Інтренет знає всю математику, то ж хай сам і рахує, а мені не потрібно на це витрачати час.
  2. 2.Для більшості професій (робіт) потрібна не математика, а, скоріше, чашечка кави і приємна розмова.
  3. 3.Людині досить власного набутого життєвого досвіду, щоб виконувати необхідні для її повсякденного життя математичні дії.

*** 

Вивчення математики потрібно кожній людині?

Загрузка ... Загрузка ...

*** 
Додатковий матеріал:
Математика и жизньПоделиться:
0
Александр Золотухин

Александр Золотухин

Организатор Дисскуссионного Клуба Полтава, консультант по вопросам бухгалтерского учёта и налогообложения

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *