міський голова, кандидат на посаду міського голови, мер, Полтава, дискусія, дискусійний клуб, Олександр Золотухін, Віталій Грибовод,
Дискуссионный Клуб Полтава 0

Пишемо листа кандидатам в мери Полтави

Які питання можна задати кандидатам в мери Полтави, щоб розібратися, чи підійде кандидат на роль міського голови?

Це питання в рамках Дискусійного Клубу Полтава дискутують відомий полтавський адвокат Віталій Грибовод, і організатор Клубу Олександр Золотухін.

Ця дискусія є третьою частиною циклу дискусій на тему: Кого ми хочемо бачити у руля Полтави і Якою ми хочемо бачити саму Полтаву.

Перша дискусія циклу називалася: «Як обрати мера, який змінить Полтаву на краще».

Друга – «Якою ми бачимо Полтаву в майбутньому?».

Під час цих двох дискусій ми висловили 12 тез. На підставі цих тез ми і сформулюємо питання до кандидатів в мери. Нашим кандидатом буде мер, який зможе адекватно відповісти на ці питання і матиме програму, яка відображатиме шляхи втілення відповідей у життя міста.

Відео дискусії, під час якої формулюємо питання кандидатам в мери Полтави:

Тези, висловлені сторонами під час дискусії «Як обрати мера, який змінить Полтаву на краще».

Тези Віталія:

 1. Мер має розуміти, як влаштоване полтавське господарство.
 2. Мер має бути реалістом і враховувати інтереси всіх зацікавлених сторін, а не тільки якихось одних.
 3. У мера має бути план, що і як робити.

На підставі цих тез Віталій сформулював такі питання до кандидата:

 1. (1)Як Ви реалізуєте право моїх дітей на освіту? (немає грошів у комунальних підприємств, НИЗЬКЕ МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ). Як Ви реалізуєте право на здоров’я? Як Ви збираєтеся захистити право на екологію?
 2. В Полтаві, як і в інших містах, існують кланові групи, які фактично негласно управляють містом. Слід розуміти структуру цих кланових груп. Які, на Ваш погляд, кланові групи впливають на політику в Полтаві? (приклад — Аврора переїхала в Опішню). (2)Як Ви збираєтеся домовлятися з різними клановими групами, щоб дотриматися інтересів всіх груп, щоб реально здійснювати політику?
 3. (3)Ваш попередник щось робив на своєму місці. Що ним зроблено, що не зроблено, що слід зробити? Дайте План.

Тези Олександра:

 1. Чи прочитав п’ятикнижжя «Амба» Володимира Карпенко.
 2. Чи є досвід новаторства?
 3. Якої системи цінностей тримається, яка біографія, що зробив, як дивиться на життя, як поводив себе в різних ситуаціях. Чи є професіоналом.

На підставі цих тез Олександр сформулював такі питання до кандидата:

 1. Полтавський письменник Володимир Карпенко, який мешкав у Розсошенцях, на жаль, пішов у вічність у лютому 2022 року, написав п’ятикнижжя «Амба». У цьому творі описано, як влаштовано наше суспільство, з точки зору взаємодії влади (еліти) і народу; хто така еліта і які її перспективи; які перспективи народу; перспективи Людства на найближчі 1000 років; як управляти народом; який недолік заважає Людству жити по-людськи. «Амба» – це інструкція, настільна книга для еліти (детальніше про “Амбу” тут). (4)Чи прочитали Ви п’ятикнижжя «Амба» Володимира Карпенко?
 2. Існуюча система міського управління, за нашими спостереженнями, не відповідає новим реаліям життя. Вона відстала, непрогресивна, не дає місту розвиватися. Тому зрозуміло, що цю систему потрібно змінювати. (5)Чи є у Вас досвід, навички новаторства? Тобто, на яких посадах Ви працювали і чи проводили на таких посадах якісь успішні реформи?
 3. Людина проявляє себе у справах, у відношенні до інших людей. Причому є думка, що в цьому плані людина не змінюється протягом життя. А тому досить дізнатися про минуле людини, можна легко спрогнозувати її майбутнє. (6)Розкажіть про свій трудовий шлях – де і ким Ви працювали, які досягнення маєте, розкажіть якісь цікаві випадки із свого життя?

Тези, висловлені сторонами під час дискусії «Якою ми бачимо Полтаву в майбутньому?»

Тези Віталія:

 1. Місто дітей, студентів, молоді.
 2. Кооперація — в економіці і інших областях.
 3. Сортування сміття. Вирішення проблеми сміття. Сміттєпереробний цикл.

На підставі цих тез Віталій сформулював такі питання до кандидата:

 1. Освіта для наших дітей це базове обов’язкове завдання будь-якої місцевої влади. (7)Назвіть базові освітні стандарти (основні вимоги до правил, за якими слід навчати дітей – в дитсадку, в школі, у вищому навчальному закладі)?
 2. Завтра гіперінфляція, ціни зросли в багато разів: (8)Чи існує у Вас план на випадок гіперінфляції, чи буде Полтава самодостатньою в економічному сенсі, щоб забезпечити всім необхідним для життя наших людей?
 3. (9)Чи в усіх школах стоїть бак для сортування сміття? Покажіть концепцію сортування сміття.

Тези Олександра:

 1. Комунальна тріада (комунальний транспорт, дороги, тротуари, спільний простір — парки, пам’ятники, архітектура).
 2. Розкріпачення, свобода. Полтава без чиновницьких заходів.
 3. Бізнес свобода. Полтава базарна.

На підставі цих тез Олександр сформулював такі питання до кандидата:

 1. Найперший обов’язок міської ради – налагоджувати комунальну тріаду: роботу громадського транспорту; налаштовувати дороги, тротуари; спільний простів – парки, пам’ятники, архітектуру. (10)Які, на Ваш погляд, шляхи вирішення комунальної тріади (громадський транспорт, дороги, парки, пам’ятники)? Чи потрібно в Полтаві перейменовувати вулиці, зносити пам’ятники?
 2. Різноманітні чиновницькі заходи з вшанування чогось і когось, покладання квітів, вручення грамот, різноманітні святкування та інше чиновничикування є ознаками корупцій ного суспільства. (11)Ви прийматимете участь у такому чиновничикуванні (вшанування, покладання квітів, відкривання муралів, вручення грамот, інші святкування)? Чи припините цю ганебну практику?
 3. Полтава – місто бюджетників. Але нові ідеї для міста йдуть від бізнесменів, а не бюджетників. (12)Як Ви плануєте розвивати бізнес-середовище в Полтаві? Залучати бізнесменів до Полтави? Чи буде Полтава живою базарною, де підприємці активничатимуть скрізь, у кожному дворі, де буде можливість? Чи Полтава буде містом суцільних заборон, обмежень, дозволів для підприємців?

Підсумок дискусії

Питання до кандидатів на міського голову Полтави:

(1)Як Ви реалізуєте право моїх дітей на освіту, здоров’я, екологію?

(2)Як Ви збираєтеся домовлятися з різними клановими групами, щоб дотриматися інтересів всіх груп, щоб реально здійснювати політику?

(3)Ваш попередник щось робив на своєму місці. Що ним зроблено, що не зроблено, що слід зробити? Дайте План.

(4)Чи прочитали Ви п’ятикнижжя «Амба» Володимира Карпенко?

(5)Чи є у Вас досвід, навички новаторства? Тобто, на яких посадах Ви працювали і чи проводили на таких посадах якісь успішні реформи?

(6)Розкажіть про свій трудовий шлях – де і ким Ви працювали, які досягнення маєте, розкажіть якісь цікаві випадки із свого життя?

(7)Назвіть базові освітні стандарти (основні вимоги до правил, за якими слід навчати дітей – в дитсадку, в школі, у вищому навчальному закладі)?

(8)Чи існує у Вас план на випадок гіперінфляції, чи буде Полтава самодостатньою в економічному сенсі, щоб забезпечити всім необхідним для життя наших людей?

(9)Чи в усіх школах стоїть бак для сортування сміття? Покажіть концепцію сортування сміття.

(10)Які, на Ваш погляд, шляхи вирішення комунальної тріади (громадський транспорт, дороги, парки, пам’ятники)? Чи потрібно в Полтаві перейменовувати вулиці, зносити пам’ятники?

(11)Ви прийматимете участь у такому чиновничикуванні (вшанування, покладання квітів, відкривання муралів, вручення грамот, інші святкування)? Чи припините цю ганебну практику?

(12)Як Ви плануєте розвивати бізнес-середовище в Полтаві? Залучати бізнесменів до Полтави? Чи буде Полтава живою базарною, де підприємці активничатимуть скрізь, у кожному дворі, де буде можливість? Чи Полтава буде містом суцільних заборон, обмежень, дозволів для підприємців?

===

Наведені вище питання пропонуємо полтавським журналістам, політологам, аналітикам, активістам, мешканцям Полтави, іншим зацікавленим особам! Задаючи ці питання кандидату, за відповідями можна оцінити професійну придатність. 

===

Суттєва дискусія з цього питання під цим постом у фейсбук-групі “Закрытый клуб” – з Борисом Лозовським.

Борис дав посилання на матеріали блогу “Полтава – Місто нашої воли”, де також можна отримати інформацію щодо питань, які можна задати кандидату в мери.

На мій погляд, наведені за посиланням дописи повторюють питання, які сформулювали ми в рамках дискусії. Але є ще додаткові суттєві питання

 • Формування середовищ (в рамках яких люди можуть дискутувати і вирішувати проблеми громади).
 • Не ремонтувати старе, а будувати нове (тобто, якщо є стара будівля, її краще знести і на її місці побудувати сучасну).
 • Місто сучасної економіки (економіка ідей, а не індустріальна економіка).
 • Місто смаку і гарної архітектури (приклад – у нас жахливі зупинки громадського транспорту, жахлива реклама).
 • Децентралізація управління, фінансів, дати місцевим лідерам вирішувати проблеми, якими раніше займалася міська влада.
Поделиться:
0
Александр Золотухин

Александр Золотухин

Организатор Дисскуссионного Клуба Полтава, консультант по вопросам бухгалтерского учёта и налогообложения

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *