Bing, ChatGPT, дискусія, конфлікт, Полтава, бізнес, громада, політика, Олександр Золотухін, дискусійний клуб.
Дискуссионный Клуб Полтава 0

Як у Полтаві вирішити конфлікт інтересів між громадою та приватним бізнесом?

Як у Полтаві вирішити конфлікт інтересів між громадою та приватним бізнесом?

Дискусія з чатом Bing від Microsoft. Дискутував Олександр Золотухін, організатор Дискусійного Клубу Полтава.

Спершу запропонував чату сформулювати теми можливих дискусій на підставі новин, опублікованих на сайті “Полтавщина” 28.04.2023 р.

Чат проаналізував новини і видав перелік можливих тем, з яких я обрав тему про конфлікт інтересів.

Дискусію вели за правилом трьох аргументів. Кожна із сторін навела три аргументи (тези) по темі дискусії.

Фактично кожен аргумент був варіантом вирішення конфлікту.

== 

Тези дискусії, створені програмою штучного інтелекту

00:00 Як вирішити конфлікт інтересів між громадою та приватним бізнесом?

– Можливі рішення та стратегії вирішення конфлікту інтересів.

– Приклади успішного вирішення конфліктів між громадою та приватними компаніями.

– Важливість прозорості та комунікації у вирішенні конфлікту інтересів.

05:38 Вирішення конфлікту інтересів між спільнотою та бізнесом

– Зробити суспільний інтерес цікавим для бізнесу шляхом фінансування громадських проектів

– Передача об’єктів комунальної власності у господарське управління за договорами концесії

10:30 Концесійна модель взаємодії місцевої влади та бізнесу

– У бізнесу та міської влади є конкретні ролі у передачі об’єктів

– Вирішення конфлікту інтересів через депутатство та лобіювання бізнесменів

– Часткове вирішення конфлікту інтересів через передачу в комунальну власність 10% приватного бізнесу

15:18 Бізнесу не можна передавати в управління об’єкти комунальної власності.

– Передача об’єктів комунальної власності бізнесу може призвести до експлуатації цих об’єктів у власних інтересах, що може завдати шкоди громаді.

– Певний відсоток того, що бізнесмен набуває завдяки своїм талантам, можна викупити перед громадою, але це має відбуватися через добровільні угоди, а не всупереч закону про спадщину.

18:31 Ефективний діалог і соціальна відповідальність є ключовими для вирішення конфліктів між громадою та приватним бізнесом.

– Також потрібні чіткі та чесні правила гри.

– Громада має право висловлювати свої потреби та очікування, а бізнес має право пропонувати рішення та йти на компроміс.

– Гармонії та солідарності між сторонами можна досягти шляхом підтримки розвитку бізнесу, споживання та інновацій.

22:55 Потрібні чіткі та чесні правила гри.

– Діяльність бізнесу має бути законною, прозорою та контрольованою.

– Публічні демонстрації мають бути мирними, аргументованими та конструктивними.

26:44 Підприємства можуть інвестувати в соціальні проекти, щоб дотримуватися соціальної відповідальності та сприяти екологічному та культурному розвитку

– Існують різні заходи, які можна вжити, як-от інвестування в соціальні проекти, сприяння екологічному розвитку та підтримка малого та середнього бізнесу.

– Чіткі та справедливі правила гри можна покластися через чинне законодавство та моральні норми, такі як дотримання податкового кодексу, антимонопольного законодавства та права людини

– Конфлікт інтересів між громадою та приватним бізнесом можна вирішити шляхом пошуку балансу між інтересами громади та бізнесу, де бізнес може заробити на громадських ініціативах та громаді.

30:09 Бізнесмен вносить 10% статутного капіталу в громаду, не страждаючи морально

– Громада отримує дивіденди від бізнесу

– Бізнесмен збільшує соціальний капітал і повагу

– Дискусія з White Chat про бізнес і громаду як громадські організації

Текст аргументів, які навели сторони

Як вирішити конфлікт інтересів між громадою та приватним бізнесом?

Олександр:

Ось мої три аргументи.

1.Зробити громадський інтерес цікавим для бізнеса. Для цього бізнесмена потрібно увічнити в тій громадській ініціативі, яку він профінансував. Наприклад, назвати його ім’ям театр, який він побудував.

2.Передати бізнесу в керування об’єкти комунальної власності. В концесію.

3.Після відходу у світ інший бізнесмена певна частина його бізнесу має надходити у комунальну власність. Наприклад, 10% бізнесу надходить у спадок громаді. А 90% – сім’ї. Шановний чат, напиши свої зауваження до моїх аргументів.

Зауваження чату Bing:

  1. Я згоден, що зробити громадський інтерес цікавим для бізнеса – це добра ідея. Але чи не буде це порушувати принцип рівності громадян? Чому тільки багаті бізнесмени мають право на увічнення свого імені в громадських об’єктах? Чи не буде це створювати негативну реакцію в суспільстві?
  2. Я не згоден, що передати бізнесу в керування об’єкти комунальної власності – це добра ідея. Це може призвести до того, що бізнес буде експлуатувати ці об’єкти в своїх інтересах, а не в інтересах громади. Наприклад, підняти тарифи за послуги, знизити якість обслуговування, уникати податків тощо. Як можна контролювати діяльність бізнесу в такому випадку?
  3. Я не зрозумів, як після відходу у світ інший бізнесмена певна частина його бізнесу має надходити у комунальну власність. Це суперечить законам про спадщину та приватну власність. Чому бізнесмен має втрачати частину свого майна після смерті? Чому громада має отримувати безкоштовно те, що було створено приватною ініціативою?

(відповідь Олександра на зауваження на відео)

Чат Bing:

Ось мої три аргументи.

  1. Я вважаю, що для вирішення конфлікту інтересів між громадою та приватним бізнесом потрібно забезпечити ефективний діалог та участь зацікавлених сторін. Громада має право висловлювати свої потреби та очікування від бізнесу, а бізнес має право пропонувати свої рішення та компроміси. Таким чином, можна досягти взаємовигідної співпраці та знизити ризик конфліктів.
  2. Я вважаю, що для вирішення конфлікту інтересів між громадою та приватним бізнесом потрібно дотримуватися принципу соціальної відповідальності. Бізнес має не тільки отримувати прибуток, але й дбати про благо суспільства, довкілля, культуру тощо. Громада має не тільки вимагати вигоди від бізнесу, але й підтримувати його розвиток, споживання, інновації тощо. Таким чином, можна досягти гармонії та солідарності між сторонами.
  3. Я вважаю, що для вирішення конфлікту інтересів між громадою та приватним бізнесом потрібно мати чіткі та справедливі правила гри. Будь-яка діяльність бізнесу має бути законною, прозорою та контрольованою. Будь-яка демонстрація громадської думки має бути мирною, аргументованою та конструктивною. Таким чином, можна запобігти зловживанням, корупції.

Олександр:

Мої зауваження до першого аргументу. А як це зробити технічно? Де вести діалог? Хто буде від імені громади? А від імені бізнесу? Як це відбуватиметься?

Мої зауваження до другого аргументу. Як це зробити технічно? Конкретно – що слід зробити?

Мої зауваження до третього аргументу. Уточни, про які правила йде мова. Конкретно напиши. І як має висловлюватися громадська думка? 

Відповідь Чат Bing на зауваження:

  1. Щоб забезпечити ефективний діалог та участь зацікавлених сторін, можна використовувати різні формати та платформи. Наприклад, громадські слухання, круглі столи, опитування, петиції, соціальні мережі тощо. Від імені громади можуть виступати представники громадських організацій, ініціативних груп, мешканців тощо. Від імені бізнесу можуть виступати представники компаній, асоціацій, партнерів тощо. Це має відбуватися регулярно та систематично.
  2. Щоб дотримуватися принципу соціальної відповідальності, можна вживати різні заходи. Наприклад, бізнес може інвестувати в соціальні проекти, сприяти екологічному розвитку, популяризувати культурну спадщину тощо. Громада може споживати локальну продукцію, підтримувати мале та середнє підприємництво, заохочувати інновації тощо.
  3. Щоб мати чіткі та справедливі правила гри, можна базуватися на чинному законодавстві та моральних нормах. Наприклад, бізнес має дотримуватися податкового кодексу, антимонопольного закону, прав людини тощо. Громадська думка має висловлюватися в рамках конституції, закону про збори та демонстрації, етики та культури тощо. Таким чином, можна запобігти зловживанням, корупції та насильству з боку будь-якої сторони.

(підсумок Олександра за наслідками дискусії на відео)

===

Дивіться нашу дискусію, міркуйте і робіть власний розсудливий висновок.

Голосуйте!

Як у Полтаві вирішити конфлікт інтересів між громадою та приватним бізнесом?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Поделиться:
0
Александр Золотухин

Александр Золотухин

Организатор Дисскуссионного Клуба Полтава, консультант по вопросам бухгалтерского учёта и налогообложения

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *