Дискуссионный Клуб Полтава
Концепции 1

ЗАДАЧА НА ВИЗНАЧЕННЯ МОРАЛЬНОСТІ

ЗАДАЧА НА ВИЗНАЧЕННЯ МОРАЛЬНОСТІ

Що таке моральність, має вона абсолютний чи відносний характер? Давайте подивимося на прикладі наведеної нижче задачі.

Уявіть собі, що живе два друга-товариша, нерозлийвода. Один без одного жити не можуть. Все у них до ладу. Все у них разом. Разом радощі, разом незгоди. Разом відпочинок, разом робота. І таке інше. Разом їм добре.

Вони навіть клянуться один одному у вічній дружбі. “Та я без тебе…”, “Та я готовий заради тебе…”

І ось на нашій планеті відбувається якийсь катаклізм. Цивілізація гине. Дивним чином залишаються жити тільки наші два други – та ще одна дівчина. Залишається їх троє.

Звична справа: наші друзі закохуються в дівчину, дівчині вони також припали до душі. Загалом ідилія що називається повна. Але ресурсів зруйнованої планети поки що для трьох не вистачить. “Болівар не винесе трьох”. Тільки двох. На жаль, один з них повинен піти – у небуття. Залишитися повинні тільки двоє.

Отже, наші троє повинні зробити вибір. Причому основне слово повинні сказати хлопці.

Варіантів вирішення три:

1.Друзі залишаються разом і відмовляються від дівчини. Адже вони клялися у вічній дружбі один одному і не можуть зрадити свою клятву. У такому разі в небуття піде дівчина.
2.Один з друзів вирішує пожертвувати собою. Він думає: я дуже люблю свого друга, я пожертвую собою заради нього, нехай йому буде добре. Ну а другий про це не думає, він приймає жертву друга і залишається з дівчиною. А той, який пожертвував, іде в небуття.
3.Друзі забувають про свою клятву вічної дружби, починають змагатися між собою за любов дівчини. Дівчина вибирає між ними найдостойнішого (на її погляд) і залишається з ним. Той, якого відкинули іде у небуття.

ПИТАННЯ:
Який з варіантів ви вважаєте правильним, найбільш гідним, моральним. І обов’язково обгрунтуйте свій вибір. Вибрати потрібно беззастережно тільки один варіант.

Після обговорення цієї задачі і запропонованих відповідей у наступній темі блогу напишу свій варіант відповіді і обгрунтую його.

*** 

Ответ на задачу.

Поделиться:
0
Александр Золотухин

Александр Золотухин

Организатор Дисскуссионного Клуба Полтава, консультант по вопросам бухгалтерского учёта и налогообложения

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *