Дискуссионный Клуб Полтава
Концепции 1

ВАРІАНТ ВІДПОВІДІ ДО ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ МОРАЛЬНОСТІ

ВАРІАНТ ВІДПОВІДІ ДО ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ МОРАЛЬНОСТІ

ВОТ сама задача: Задача на визначення моральності

Перш за все бажано поміркувати про наслідки кожного з варіантів.

За першого варіанту життя на землі припиниться. не буде потомства, не буде продовження роду людського. У нас же яка умова: на планеті катастрофа і залишилося тільки троє. В їхніх руках продовження життя на планеті.

За другого варіанту той який залишився може бути не найкращим продовжувачем роду. До речі, як за першого, так і за другого варіанту дівчина (жінка) взагалі виключена з процесу вибору. Їй слово не дають.

За третього варіанту вибирає жінка. Що цілком природньо. Сторони починають змагатися, боротися за любов жінки і вона вибирає того, хто, на її думку, найкращий для неї. За цього варіанту життя на землі буде продовжено.

Так який варіант найкращий? Найправильніший? Гідний? Моральний?

Якщо за основу правильності вибрати продовження роду, то найкращий варіант три. Він у даних умовах і найгідніший, найморальніший.

Але тут ще постає питання: а що правильніше – продовження роду чи виконання взятих на себе раніше зобов’язань?

Якщо останнє, то ми заперечуємо життя. То невже нам потрібно відмовитися від життя? З іншої сторони, можемо зауважити, що навіщо нам продовження цього життя, сенсу немає. Адже все рівно рано чи пізно воно закінчиться.

Але ж ми живемо. А якщо живемо, то сенс жити є. Сенс в даному разі похідний від факту життя. Тобто, спочатку буття, потім свідомість. Уж коли ми є, то ми потрібні. Не ми життя зробили, не нам його і припиняти. Питання тут залишається інше: куди його направити, а не яким чином закінчити.

З цих міркувань випливає, що Життя ми беремо за аксіому. Смерть відкидаємо, це те, що називається гріх.

Отже, випливає, що правильний варіант – три. Інших правильних бути не може.

У цієї задачі є й побічні наслідки.

Наприклад, такий: друзі клялися у вічній дружбі. Що протиприродньо. Навіть релігійна заповідь така є: не клянися. Тобто, з позиції релігії це гріх. А що таке гріх? То шлях до Смерті, а не до Життя.

До речі, те ж саме стосується “вічної любові” .
Пам’ятаєте, як в “Майстрі і Маргариті”? Маргарита закохалася в Майстра і щоб його отримати пішла на угоду з дияволом. Диявол виконав її прохання, але підсумок цієї історії той, що у вічність Маргарита відправилася з Майстром. Але ж кожна людина скінченна, обмежена. Адже це пекло – піти у вічність з людиною. А Понтій Пилат відправився у вічність до Христа – до Бога. А Бог – нескінченний. Шлях до Бога – це дорога в рай. Сказано – не створи собі кумира. Всі люди по життю – супутники.

І як це я написав про Бога? Адже я атеїст. Концепція Бога тут вельми доречна. В концепції Бога навіть атеїстові багато користі. Інша справа – як його сприймати атеїстові. 
Сприймати Бога атеїстові можна як головну ідею Людства, яка втілює в собі Ідеал – людини, буття. Ідеал – те, до чого варто прагнути.

Так у чому мораль задачі?

Мораль така – вся моральність заснована на продовженні роду людського, продовженні життя, а не його перешкоджанні. І корінь релігії базується саме на продовженні життя. Вважається гріхом те, що продовженню життя перешкоджає.

Скажімо, самогубство – гріх. А благо – в продовженні життя. Наприклад, пам’ятаєте, як в одному фільмі показують якесь чукотське село, де залишилися одні жінки, чоловіки загинули під час шторму. І от щоб продовжити рід, один наш Іван по черзі спить з усіма жінками дітородного віку. Народжуються діти і таким чином життя продовжується. У цьому випадку вчинок Івана – благо, не гріх. А тепер уявіть, що Іван те саме робить в нашому світі, спокушає чужих дружин. Підсумок той, що розвалюються сім’ї, діти стають сиротами і таке інше. У цьому випадку Іван чинить гріх, так як його вчинок перешкоджає нормальному перебігу життя.

Моральність – у продовженні Життя (у широкому розумінні). Гріх – це смерть.

Вибачайте за, можливо, зайве моралізаторство. Є надія, що цю тему будуть сприймати у іншому ключі. Як роздуми про життя, а не моральний молоток, яким гупають по головам.

Поделиться:
0
Александр Золотухин

Александр Золотухин

Организатор Дисскуссионного Клуба Полтава, консультант по вопросам бухгалтерского учёта и налогообложения

Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *