Колонія, Нові темні віки, Кідрук,
Концепции 0

Колонія. #НовіТемніВіки. Відгук.

Макс Кідрук. Книга «Колонія». Книга 1. Нові Темні Віки.
Книга дуже велика об’ємно. Має 900 сторінок, значний перелік дійових осіб.

Колонія, Нові темні віки, Кідрук,

Події відбуваються як на землі , так і на Марсі. Події відбуваються у 2141 році, тобто , далекому майбутньому.

Книга має ілюстрації що покращує її якість. У книзі дуже багато деталей, багато технічних нюансів.

У кінці книги великий перелік літератури на три сторінки, який автор опрацював перед тим як писати цю книгу. Є такі розділи переліку літератури:

  • космос,
  • зміна клімату,
  • молекулярна біологія,
  • медицина, соціум,
  • політика та інше.

Тобто зрозуміло що книга буде про космос, про зміни клімату на Землі, успіхи медицини, яка працює над тілом людини, про соціальний устрій.

Пролог.

Розказано про те як на антарктичній станції зафіксували великий рух нейтрино. Цього руху з’ясувалося, що він з’явився в одній точці на території колишньої республіки Конго, внаслідок спалаху. Через 4 години в цій самій точці розбився вантажний літак.

Кроудер.

Група вчених в районі порта Діксон, що в Північному океані, виявила велику концентрацію метану в повітрі. Це нова небезпека, яка сприяє глобальному потеплінню. А викопне паливо 60 років, як не використовують. Тому CO2 вже не впливає на глобальне потепління. Впливають викиди метану.

Вчених направили розслідувати випадок масової загибелі людей в Західній Уганді. На лімнологічну катастрофу це не схоже. Вчені прибули туди. Побачили мертвих людей, мертвих тварин, але яка причина цього незрозуміло. Вченим довелося втекти, тому що до селища з померлими людьми наближалися джипи з військовими.

Горан Загарія.

Дії відбуваються в колонії на Марсі. Показано, що там також відбуваються конфлікти між людьми.

Ронна.

Події відбуваються на орбітальній станції над Землею. Ронна спершу займалася пересадкою органів від тварин до людей. Але ця ідея виявилася неможливою, зайнялася іншою ідеєю вирощуванням штучного серця. Проте і цей проект було закрито.

Колишній чоловік запропонував їй вирощувати штучні члени. Знала, що такі операції шкідливі для здоров’я, адже немає антибіотиків. І люди помиратимуть після операції. Колишнього чоловіка це не цікавило, його цікавили тільки гроші, які він може заробити внаслідок проведення таких пересадок членів.

Ронна була настільки вражена поведінкою колишнього чоловіка, що розповіла про таку його поведінку репортерові. Щоб репортер зробив цю інформацію публічною. На цьому прикладі показано наскільки технології пішли вперед, а люди не змінилися, вони за гроші ладні зробити будь-яку гидоту, Нехай навіть люди загинуть, аби їм гроші заробити.

Зоя.
Марсіанський блогер Зоя взяла інтерв’ю у марсіанського інженера, який не вживав теломід (ліки від радіації, які подовжують теломери в клітинах). Без цих ліків на Марсі прожити неможливо, тому що радіація призведе до раку і людина помре. Теломід видають на Марсі безплатно, але тільки в одному місці. Не всі люди мають змогу добиратися до того місця, а тому за гроші наймають інших людей, які доставляють їм теломід. У інженера не було коштів для того, щоб йому доставили теломід, а ті, хто доставляли, вимагали від нього, щоб він переписав на них свій бізнес. Він не погодився, а на теломід коштів не було, тому він його не вживав, потому захворів на рак і помер.

Фелікс і Нера.

У передмісті Полтави розміщена військова частина, яка буде приймати участь у вакцинації місцевого населення.

Кроудер.

Дівчина, яку вивіз Кроудер, померла від того, що надихалася азоту. Кроудер був вже в аеропорту, дорогою додому. Йому стало зле, схватило живіт, почало поносити. Він зрозумів, що захворів і втратив свідомість.

Лесь і Майя.

Займається удобренням грунту Марсу гівном. Коли він почув, що його дражнять, то помстився кривдникам.

Ронна і Кентон.

Програміст збоченець знущається над павуками, мухами.
І вмовляє Ронну печатати живі організми.

Горан Загарія.

На нараді 19-х обговорюють, що на Марсі дуже багато народжених. Але для всіх не вистачає ресурсів. Тому потрібно зменшувати кількість народжених, не збільшуючи населення.

***

Я описав дуже коротко перші глави книги. Щоб відчули атмосферу книги. Вона захоплююча, пригодницька.

Якщо дуже коротко, то книга про конфлікт між печерною свідомістю людини і високими технологіями, які людина опанувала.

Про безвідповідальність політиків, які приймають такі рішення, щоб сподобатися людям, а не ті рішення, які потрібні для розвитку Людства. 

Про екологічну катастрофу, яка нас очікує. Зокрема, про перспективи потрапляння у повітря великих обсягів метану, які зараз знаходяться на дні Північного льодовитого океану. А внаслідок глобального потепління метан вивільнятиметься в повітря, отруюючи все навколо.

Книга про колонію на Марсі, де вже мешкає 100 тисяч людей. Але внаслідок гонитви за матеріальною наживою навіть на Марсі виникають конфлікти і зрештою народжені на Марсі піднімають повстання

Ситуація на Марсі повторює ситуацію на Землі. Обмеженість ресурсів обмежує і ріст населення. Тому майбутнє світить не всім. 

Знову таки конфлікт між тими, кому заборонили майбутнє (заборонили народжувати дітей) і тими, хто такі перспективи має.

Колонія” – це фактично книга про конфлікти. Причому в цій книзі рецептів від конфліктів не дадено. Просто констатовано, що ось ми, люди, які, дивіться на нас, які ми є. Подивіться, які наші рожі. До чого призводить наша недосконалість. 

Є ще одна цікава лінія книга – потоки нейтрино, які періодично почали обрушуватися на Землю. Вал нейтрино співпав з появою невідомого вірусу (агенту), який почав призводити до епідемій і масових смертей. 

Але епідемії знанецька закінчувалися, як і починалися. Причому вчені виявили, що у тих, хто вижив, а також у дітей, народжених від інфікованих матерів, почали народжуватися діти із зміненим геномом. Зовні ці діти нічим не відрізняються від інших дітей. Але вчені підозрюють, що такі діти будуть зовсім іншими.

Є й інша тайна. Тіла померлих від агенту не розкладаються. В одній із останніх сцен книги одна з померлих оживає.

Ця перша Книга закінчена. 900 сторінок захопливого тексту.

Чекаємо на продовження

У другій частині, яка, як пишуть, буде за кілька років, мабуть, буде розказано про таємницю нейтринних потоків – хто, звідки, з якою метою їх обрушує. Що вийде з генетично модифікованих агентом дітей? Може, це буде новий вид людей, які не будуть настільки конфліктувати? А померлі, які оживають?

Чим закінчиться бунт на Марсі?

Чекаємо продовження! 

=== 

Цю книгу дав мені почитати Сергій Костенко. Сергій, дякую! Цікавезна книга!

Поделиться:
0
Александр Золотухин

Александр Золотухин

Организатор Дисскуссионного Клуба Полтава, консультант по вопросам бухгалтерского учёта и налогообложения

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *