НДС, ПДВ, ЄП, ЕН, 2%,
Бухгалтерия будущего 0

Чи анулюється ПДВ-реєстрація платників ЄП 2%?

НДС, ПДВ, ЄП, ЕН, 2%,

Податкова тут написала, що не анулюється. Але законодавчі підстави для цього не навела. Хоча законодавчі підстави кажуть зовсім інше – дивіться далі.

***

Підстави для анулювання:

ПКУ:Стаття 184. Анулювання реєстрації платника податку

184.1. Реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо:

…в) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість;…

Тобто, якщо платник ПДВ переходить на єдиний податок, де ПДВ не сплачується, то реєстрація платником ПДВ анулюється.

*** 

А чи сплачує ПДВ платник на ЄП групи 3, який сплачує ЄП 2%?

ПКУ, підрозділ 8 розділу ХХ:9.5. Платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені цим пунктом, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Тобто, такий платник ЄП не сплачує ПДВ, а тому якщо він був платником ПДВ, при переході на ЄП групи 3, зі ставкою 2% його реєстрація платником ПДВ анулюється.

*** 

Хто здійснює анулювання платником ПДВ?

ПКУ: “184.2. Анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункті “а” пункту 184.1 цієї статті, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у підпунктах “б”-“з” пункту 184.1 цієї статті, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу.

По факту анулювати має податкова.

*** 

Чи потрібно такому платнику, реєстрація платником ПДВ якого анулюється, нараховувати компенсуюче ПДВ?

ПКУ:184.7. Якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Таким чином, такий платник повинен нарахувати компенсуючі ПДВ.

*** 

Після того, як закінчиться особливий період, чи потрібно повертатися на платника ПДВ?

ПКУ, підрозділ 8 розділу ХХ:9.9. Після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку третьої групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, встановлені цим пунктом, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом.

Тобто, платники автоматично мають стати тими платниками, якими вони були до переходу на спеціальний ЄП.

По суті податкова має автоматично поновити статус платника ПДВ.

*** 

А чи повернеться платнику податковий кредит, який він відкоригував через нарахування компенсуючих податкових зобов’язань?

ПКУ цього не передбачає.

*** 

Вам подобається така система оподаткування?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...
Поделиться:
0
Александр Золотухин

Александр Золотухин

Организатор Дисскуссионного Клуба Полтава, консультант по вопросам бухгалтерского учёта и налогообложения

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *