будущее бухгалтерии
Бухгалтерия будущего 6

Майбутнє бухгалтерської професії

27.06.17, в 12:15 – 12:30 відбулася пряма трансляція.

Тема: Майбутнє бухгалтерської професії

 

У відео наведені різноманітні тези, які характеризують цю тему.

ТЕЗИ: Майбутнє бухгалтерської професії

-Бухгалтерія – це функція, а не професія (Фредерік Тейлор, американський інженер, основоположник наукової організації праці).

-в інтернеті є американський сайт англійською, який називається: Чи будуть роботи робити мою роботу. Цей сайт на підставі результатів дослідження комп’ютеризації професій, проведеного Оксфордським університетом, а також за даними Бюро трудової статистики США (ТОБТО, ЦІ ЦИФРИ СТОСУЮТЬСЯ ТІЛЬКИ США, АЛЕ ДАЮТЬ УЯВЛЕННЯ ПРО ТЕНДЕНЦІЮ) визначає, наскільки виросте рівень автоматизації вибраної спеціальності в найближчі сім років. Згідно цього сайту рівень автоматизації (роботизації) бухгалтерії з вірогідністю 98% за найближчі сім років зросте на 8%. Тобто, 8% бухгалтерів доведеться звільняти.

Якщо за орієнтовними оцінками, розміщеними в інтернет в Україні 500 тис. бухгалтерів, то за 7 років доведеться звільнити 40 тис.

http://magazine.faaf.org.ua/institucionalne-zabezpechennya-rozvitku-buhgalterskogo-obliku-v-ukraini.html

-На Ютуб є відеолекція Сергія Маркова, фахівця з методів машинного навчання «Электроовцы съели людей», де він на підставі знання тенденцій у сфері роботизації, автоматизації, і штучного інтелекту дає прогноз 24-х професій, які може й не зникнуть повністю, але кількість працюючих в них суттєво скоротиться вже в найближчі 5 – 10 – 20 років. До числа цих вибраних професій відноситься й професія бухгалтера.

https://youtu.be/2AHfjzTAHoU?t=4m26s

-Якщо бухгалтерська сфера скорочуватиметься, то потрібно буде адаптувати вивільнені кадри.

-Емоційної залежності від професії бухгалтера не існує, це надумана проблема.

-суміжні професії потрібно освоювати вже сьогодні.

-Бухгалтер творча робота. Адже з нашими законодавцями без творчого підходу до роботи ніяк не обійтися.

-Постійні зміни законів, нормативки додають інтриги бухгалтерській професії

-Бухгалтер переживає за підвищення податкового тиску, різноманітні штучні бар’єри, які ставлять державні органи на шляху розвитку бізнесу. Але ж бухгалтер не бізнесмен – він звичайний найманий працівник рахівник.

-Бухгалтерський облік і оподаткування штучно ускладнені.

-Зарплата бухгалтера залежить не від його кваліфікації, а від ринкової кон’юнктури – попиту і пропозиції на ринку бухгалтерів. Попит малий, а пропозиція велика, тому й зарплата маленька. А велика пропозиція свідчить про доступність цієї простої примітивної професії для більшості людей.Поделиться:
1+
Александр Золотухин

Александр Золотухин

Организатор Дисскуссионного Клуба Полтава, консультант по вопросам бухгалтерского учёта и налогообложения

Комментарии (6)

 1. Дуже багато професій, які потребують все меншої і меншої кількості людей. Технології дуже швидко розвиваються, прагнучи автоматизувати, спростити, пришвидшити ті чи інші операції, але потреба в людях як робітниках падає. Враховуючи цю тенденцію, цікаво, чим будуть займатися люди в майбутньому)

  0
 2. Абсолютно не согласен. Посмотрите на бухгалтерию и бухгалтеров Израиля, Эстонии и тех же США. В этих странах бухгалтер , он же налоговый консультант, он же юрист, он же менеджер. И за такую работу они там получают баснословные деньги! С учетом растущего протекционизма экономик многих стран, больших проблем в отношениях между бизнесом и государством (да-да, именно что больших проблем – внимательно изучите опыт Испании, Германии, Британии) рост необходимости людей, которые будут знать как поступать и как себя вести будет колоссальным.
  Касаемо Украины. Будет рост необходимости бухов для фопов. 1) Грядущая отмена упрощенки 2) Через 2-3 года государство поймет необходимость контроля, а не вечного сокращения всех и вся. 3) Несмотря на обилие информационных ресурсов и их рост, население все меньше занимается самообразованием.
  Вывод: согласен с тем, что уйдут такие профессии как: операторы 1С, работники складов, учетчики, бухгалтера участков. Но глав бухи никуда не денутся – для того, чтобы искусственный интеллект их вытеснил, необходимо наличие слишком стандартных условий и возможность применить всего две-три альтернативы поведения. На практике каждая деталь имеет значение, а альтернатив сотни.

  0
  • мы ведь будущего не знаем, мы только пытаемся об этом порассуждать. по прогнозам государство будет слабеть. а силу набирают транснациональные корпорации. а контроль эффективнее наладить с помощью компьютерных технологий. а не людей.

   0
 3. В догонку. Проверил на сайте пару профессий. Так вот, водитель там “всего” 89% Что? В то время, когда во всю уже ездят беспилотные авто этот сайт считает, что водители являются менее рисковыми в этом плане, чем бухи? Хм…Продавец имеет 92% – в то время, когда в Японии уже во всю есть магазины без продавцов.

  0
  • что мне не понравилось на этом сайте, так это отсутствие обьяснения, как они считают величины. пусть покажут расчёты.
   возможно, что весь тот сайт – простое гадание на кофейной гуще

   0

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *